Sevgi İle Büyüyoruz

For Four Legs’in hikayesi, aynı zamanda Biyolog Gözde Özbilgen’in hayallerinin gerçeğe dönüşme hikayesi

İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun olan Gözde Özbilgen; uluslararası ilaç firmalarında farklı departmanlarda görev aldıktan sonra, Türkiye’nin en büyük yerli ilaç üreticilerinden Berko İlaç’ta pazarlama departmanında 13 yıl boyunca üst düzey yöneticilik yaptı.

Profesyonel kariyerine, hayalleri ve hedefleri uğruna veda eden Gözde Özbilgen, mesleki deneyimini kullanarak çok sevdiği hayvanlar adına faydalı olacak girişimlerde bulunmaya başladı. For Four Legs’in temelleri de işte bu dönemde atıldı.

Gözde Özbilgen, ekibiyle birlikte; ülkemizde eksik olan ve ihtiyaç listesinde başı çeken, tedaviye yardımcı besin destekleri konusunda 1 yıl boyunca Amerika ve Avrupa’da araştırmalar yaptı. Araştırmalar sonucunda ve ülkemizdeki ihtiyaçlar doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına başlandı.

Bunlardan ilki, özel bir formülasyona sahip PETOMEGA. ForFour Legs ekibi, hiçbir evcil hayvan sağlık ürününde bulunmayan Biotin, Çinko, D ve B grubu vitamin kombinasyonunu, özel bir üretim tekniği ile EPA ve DHA oranlarını ayarlayarak omega 3 özellikli balık yağında birleştirdi. Beşeri kullanıma uygun hammaddeleri, ileri teknoloji üretim sistemi ile birleştirerek sıvı formda bir besin takviyesi elde etti. PetOmega, daha sağlıklı bir sunum şekli ve kullanım kolaylığı sağlaması için cam şişe ve doz ayarlı pipet ölçek ile kullanıma sunuldu.

Konusunda uzman veteriner hekimler ve akademisyenler tarafından büyük takdir toplayan PetOmega, kullanıldığı hastalarda hızlı ilerleme sağladığı için fakülteler tarafından da onay gördü ve kullanılmaya başlandı.

PetOmega’nın ardından şimdi de sıra uzun ar-ge çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz Pet Imuboost’ta. Veteriner hekimler tarafından geliştirilen PET IMUBOOST bağışıklık sisteminin tüm bileşenlerini yeniden dengeye getirmek için formüle edildi.

Siz sevimli dostlarınızla sağlıklı bir hayatın keyfini çıkarırken For Four Legs ekibi onlar için gerekli yeni ürünler üzerinde çalışmaya yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecek.